logo

КАНЗАС СЪРНА ИНДИАНА СЪС Свободни хвърляния със съединител

ИНДИАНАПОЛИС, декември 5 – В мач, воден от двама от най-добрите в колежански баскетбол, всичко се свеждаше до основите: Канзас Джейхокс бяха по-добри от линията за свободни хвърляния, играха по-строга защита в края на участъка и стигнаха до победа със 74-69 този следобед над вторият класиран Indiana Hoosiers в Hoosier Dome.

„Беше като битка там – момчета падаха по пода“, каза треньорът на Канзас Рой Уилямс, очевидно облекчен от значително подобреното представяне на своя отбор, след като се бореше да спечели първия мач срещу Джорджия във вторник вечерта.

В тази битка в началото на сезона на потенциални бойци на Финалната четворка, No. 3 Канзас (2-0) изигра жестока игра, като даде на Индиана първата загуба за годината след четири поредни победи и титлата предсезонна NIT. Джейхоукс стреляха само малко по-добре от 40 процента от терена – в сравнение с 45 процента за Индиана – но те пропуснаха своите свободни хвърляния в края на мача, а Индиана не го направи.

Като цяло Канзас беше 15 от 20 от линията за фал, в сравнение с четири от 13 за Hoosiers.

„Очевидно, ако правим свободни хвърляния, ситуацията е различна“, каза треньорът на Индиана Боби Найт.

И докато нападателят на Hoosier Калбърт Чийни наистина отбеляза 26 точки при 11 за 19 стрелби, той беше ефективно спрян в отслабващите минути, когато Уилямс премина от мъж към мъж към зонова защита.

Найт се нахвърли срещу трима официални представители на играта (всички от Голямата осмица) за това, че не отсъдиха нарушение, когато стражът на Индиана Деймън Бейли караше за удар, който щеше да даде на отбора му преднина с три точки с по-малко от две минути до края. Вместо това, Чийни фаулира стража на Канзас Стив Уудбъри в борбата за отскока, която последва пропускането на Бейли.

Woodberry направи двете свободни хвърляния, давайки преднина на Канзас със 70-69, която няма да се откаже. След като Бейли пропусна тройка, стражът на Канзас Рекс Уолтърс увеличи преднината до 72-69 с извиващ удар с лява ръка, докато той караше по лентата - усилие извън равновесие, което дори старшият призна по-късно, че е 'късметлия'. '

Третият етап от изключителната атака на Канзас с трима гардове, Адонис Джордан, заледи мача 20 секунди по-късно с още две свободни хвърляния. И Джордан, и Уолтърс водеха Джейхоукс с 16 точки. Уилямс изтъкна Джордан, като каза, че 5-фут-11 старшият може да е изиграл „най-добрия си мач в Канзас по отношение на удара отвън, удрянето на свободните му хвърляния и воденето на топката“.

Канзас остана близо през първото полувреме, когато изглеждаше, че Индиана може да се оттегли пред ентусиазирана домакинска публика от 31,197. Въпреки че Джейхоукс скочиха до 4-0 преднина при 17-футър от ъгъла на Джордан и при полагане на Уолтърс, Индиана бързо потвърди контрола. Чийни поведе в резултата, като отбеляза 12 точки през първото полувреме и помогна на Hoosiers да поведат с 40-31 с оставащото само 1:24 до полувремето.

Но Канзас беше близо зад тримата си талантливи стражи, Уолтърс, Уудбъри и Джордан, чиито две свободни хвърляния намалиха разликата до 40-38 на полувремето.

След почивката Канзас скочи до ранна преднина с тройка на Джордан. Но лошите проблеми започнаха да тормозят Jayhawks, когато нападателят Ричард Скот взе своя четвърти в началото на полувремето, а Уолтърс взе третия си малко по-късно.

Hoosiers направиха серия 12-6, за да си върнат преднината с 52-47, ограничена от обрата на Cheaney от дъното на ключа. Но Канзас отговори отново. Второкурсникът Шон Пиърсън удари изстрел и след това тройка, за да издърпа Джейхокс до две точки. Друга тройка на Уолтърс изравни резултата при 58 с около осем минути преди полувремето.

Чийни пропусна шанс да изравни резултата при 65, когато не успя да покрие игра за три точки, след като беше фаулиран от Пиърсън, докато удря скачащ от основната линия.

Обрат на Мат Ноуър удължи преднината на Хусиърс до три след четири минути до края, но при следващото владение на Джейхоукс, стражът на Хусиърс Бейли отбеляза четвъртия си фаул и Уудбъри изпълни и двете свободни хвърляния. След това Канзас поведе завинаги с 1:38 до края на мача, когато Уудбъри понижи още два фалшиви удара, след като грабна отскока в защита и боксира Cheaney, който беше извикан за надминаване.